Küsi Birgitilt: mis on kodused naha toonuses hoidmise nipid?

 

Tere, Birgit!

Kuna minu elutempo on kiire, siis alati ei jõua salongihooldustesse. Samas, vajab nahk pidevat tähelepanu, et tselluliidi ilminguid vähendada. Mida saaksin kodus naha heaks ära teha?

– Krista

 

Hea Krista!

Lõtvunud nahk ja tselluliit ei ole tegelikult midagi häbenemisväärset. Tegelikult on 90% naistel ja 10% meestel see olemas. Kuigi meestel võib esineda tselluliiti ja lõtvunud nahka, on see naistel tavalisem- bioloogiliselt on naistel lihtsalt nahaalust rasva rohkem kui meestel. Hea uudis on aga see, et erinevate protseduuridega on võimalik ise oma nahka toetada. Panin kirja paar lihtsat ja tõhusat lahendust, mida teha kodust lahkumata, et saavutada pringim, värskem ja pehmem nahk.

 

Keha kuivharjamine 

Kuivharjamise eesmärk on pindmise lümfivereringe ergutamine, mis mõjutab omakorda ka sügavamat lümfisüsteemi ja aitab su kehal vabaneda mürkidest ning ainevahetusjääkidest. 

Mida teeb kuivharjamine? 

 • Eemaldab surnud naharakud 
 • Soodustab naha uuenemist

 • Avab poorid

 • Aitab sissekasvanud karvade puhul 
 • Aitab imenduda kehakreemidel 
 • Silendab ja ühtlustab nahka
 • Kiirendab vereringet 

Kuidas harjata?

Nii nagu nimetuski ütleb, on oluline, et hari oleks kuiv- selleks ei ole vaja kasutada vett või muud niisutavat. Kuivharjamise juures on väga tähtis suund, kuidas harjata: mina alustan jalgadest ja kätest tugevate ringjate liigutustega südame suunas. Pea meeles, et mitte kunagi ei tohi harjata edasi-tagasi, vaid ainult suunaga üles, südame poole. Probleemseid piirkondi, kus esineb rohkem tselluliiti, võid harjata kauem, kuid tavaliselt võiks protseduur kesta 5–10 minutit. 

Pärast seda peaksid sa jooma vähemalt kaks liitrit vett päeva jooksul ning kreemitama oma nahka toitvate kehakreemidega. Mina kasutan tõhusat GMT pinguldavat kehakreemi, milles sisalduv nahka taastav aasia vesinaba lehe ekstrakti ja osjaektrakti kompleks on loodusliku ränidioksiidi allikas. Sileda malpiigia ekstrakt on omakorda C-vitamiini rikas. Õunaseemneekstrakt aga sisaldab taimedest pärit hormoone – fütosteriine ning E-vitamiini. Need on olulised, sest ränidioksiid, C-vitamiin ja fütosteriinid toetavad hüdroksüproliini – aminohapete tootmist, mis osalevad prokollageeni toomises. Kollageen aga loob nahka toestava karkassi, mis on peamine nahka toetav struktuur. Tänu sellele muutub nahk pringimaks ning vähenevad tselluliidi ilmingud.

 

GMT Beauty Intensiivne pinguldav kehakreem 37€

 

Keha koorimine 

Sarnaselt kuivhajamisele eemaldab kehakoorija surnud naharakud, kiirendab vereringet ja puhastab nahka. Tänu sellele imenduvad ka niisutajad ja muud kreemid paremini naha sisse. 

Mida teeb keha koorimine?

 • Eemaldab surnud naharakud
 • Soodustab naha uuenemist

 • Avab poorid

 • Aitab sissekasvanud karvade puhul 
 • Aitab imenduda kehakreemidel 
 • Silendab ja ühtlustab nahka 
 • Kiirendab vereringet 

Kuidas keha koorida?

Mina alustan alati kõige pealt lõõgastava sooja dušiga. Kui naudid soojast veest väljuvat rahustavat auru, avanevad sinu poorid automaatselt, valmistudes õrnalt järgnevaks koorivaks hoolduseks. Mugav aga ka rahustav 🙂

Edasi võtan purgist rikkaliku koguse kehakoorijat (suureks lemmikuks on superhästi lõhnav ja looduslik Dushka veniv koorija Bubble Gum) ja masseerin seda õrnade ringjate liigutustega. See aitab eemaldada surnud naharakud ja soodustab vereringet. 

Pärast kogu keha koorimist loputan kehakoorija maha. Nahk on mõnusalt sile ja siidine! Peale kerget rätikuga kuivatamist niisutan kindlasti ka mõne värskendava kehakreemiga. Näiteks Dushka käte-ja kehakreem Chocolate pear pudding  tagab lisaks niisutusele ka suurepärase aroomielamuse!

 

Dushka veniv koorija Bubble gum 13,45€

Dushka kehakreem Chocolate pear pudding 14,25€

Keha masseerimine

Üks tõhusamaid viise, kuidas nahka toonuses hoian, on kuputamine. Kupuga masseerides imeb kupp endasse hulgaliselt kudesid nii vertikaal- kui horisontaalsuunas, mille tulemusel saab kudesid intensiivsemalt töödelda ning organismi lümfi- ja ainevahetusprotsesse parandada.

Mida teeb keha kuputamine?

 • Trimmib nahka
 • Intensiivistab verevarustust
 • Vähendab tselluliiti 
 • Vähendab venitusarme 

Kuidas kuputada?

Poodidest leiad tavalisi silikoonist kuppe, mis on küll tõhusad, kuid protseduuri käigus võib käsi päris kiiresti ära väsida. Mina kasutan ja soovitaks elektrilist kuppu– see töötab samal põhimõttel nagu tavaline kupp aga on oluliselt lihtsam ja mugavam kasutada, kuna toimib aku toitel ning kuppu on väga kerge nahal liigutada olenemata tugevuse astmest. Soovitaks kasutada ka mõnda õli, näiteks kookoseõli või muud taimset õli, et ei venitaks liialt kuiva nahka. Ühte piirkonda  masseerin 5-10 minutit, suunaga südame poole. Parimate tulemuste saavutamiseks 5-6 korda nädalas, 3-5 nädalat. Tulemuste säilitamiseks tuleks jätkata masseerimist kord nädalas. Peale kupumassaaži joo kindlasti ohtralt vett. Sõltuvalt algolukorrast, on tulemusi näha 2-4 nädala pärast. 

 

 

 

Elektriline kupumassaaži seade 54€

 

Pärast kupumassaaži kreemitan nahka mõne jääkainete väljutamist toetava kreemiga, minu lemmikuks on kujunenud GMT Salendav tselluliidivastane kreem, mis toimib tõhusalt kõigi tselluliidiliikide puhul: turseline, liigne lokaalne rasvkude, vähenenud naha toonus, elastsus ja prinkus. Samuti parandab kreem nahaaluse rasvkoe vereringet. Kui kasutada korrapäraselt, märkad kindlasti ümbermõõtude vähenemist! 

 

GMT Salendav tselluliidivastane kreem 50€

 

Kõiki neid tegevusi võib omavahel kombineerida või kasvõi ühte neist teha, kuna iga väike asi, mis sa oma keha jaoks teed, on alati hea, sinu naha seisukord paraneb ning lisaks kaob ilmselt ka mõni soovimatu sentimeeter 😉 

 

Olen siin selleks, et tuua sinuni ilumaailma uudiseid, nõuandeid ja suurimaid saladusi 😉 Ilumaailm on pikalt olnud minu kirg ja kui sul tekib mõni küsimus, siis kirjuta mulle julgelt: birgit@rollfit.ee.