Küsi Birgitilit: kas inframatil on ka vastunäidustused ja millal on seda parem teha- hommikul või õhtul?

 

Tere, Birgit!

Kas inframatil on ka vastunäidustused ja millal on seda parem teha- hommikul või õhtul?  

-Anna 

 

 

Hea Anna! 

Mul on väga hea meel, et sel teemal kirjutasid! Infrapuna matt on minu suur lemmik, sest infrapunasoojus on üks neist maagilistest asjadest, mis avab kõik – sinu lihased ja liigesed, isegi ka sinu meele. Mulle meeldib inframatt rohkem kui infrapuna saun, sest temperatuur on kõrgem ja oled justkui “kookonis”, kuhu õhk ligi ei pääse- seetõttu on inframatt infrapunasaunaga võrreldes kolm korda tõhusam. Keha teeb rohkem tööd, et seda jahutada ning seeläbi kulutab rohkem energiat- ühe sessiooniga kaotab 600-900kcal. Kuna infrapuna põletab nahaalust rasvakihti, siis viib see kehast välja toksiinid, liigse vee ja on ka väga tõhus tselluliidi vähendaja. Lisaks, kui lõõgastud rahustavas, kuid samas stimuleerivas kuumuses, suurendab infrapuna ka aju serotoniini taset, mis aitab leevendada depressiooni, rahustada meelt ja aitab ka energia tootmisele kaasa 😊

Infrapunasoojusel on tervendav jõud: 

-Väljutab mürke
-Aitab lõõgastuda
-Põletab kaloreid
-Leevendab valu
-Aitab kiiremini trennist taastuda
-Soodustab paremat und
-Stimuleerib kollageeni tootmist
-Parandab vereringet 

Kuigi inframatt sobib paljudele, tuleks siiski enne veenduda, millised on vastunäidustused. Näiteks, kui sul on südamehaigus, südamestimulaator, diabeet, epilepsia, mõni põletik, nahakahjustused protseduuri piirkonnas, kõrge vererõhk või tarvitad vererõhuravimeid või diureetikume, pea enne inframati kasutamist nõu oma arstiga. Üks vähe räägitud teema on rinnaimplantaadid- kuna sel teemal ei ole veel eriti palju teaduslikku materjali, siis ei ole soovitatav teha inframati sessiooni või siis vähemalt tuleks konsulteerida enne oma kirurgiga. Lisaks, raseduse ja imetamise ajal ei ole lubatud inframatti kasutada. 

Küsisid ka, millal kasutada infrapuna matti-

Inframatti soovitan kasutada hommiku poole, et jõuaksid ilusti oma veevarud kehas taastada. Kuigi tegelikult võid seda kasutada mistahes ajal, näiteks õhtul oma lemmik seriaali vaadates, peamine, et ära unusta pärast vett juua 😊 Mina läbisin kuuri sessioonidega 3-4 korda nädalas ja selline intensviine lähenemine tõi ka head tulemused.

Lisan siia ka mõned näpunäited, kuidas valmistuda inframati sessiooniks:

-Joo vähemalt 2 liitrit vett enne ja pärast sessiooni
-Vähenda kohvi tarbimist 2 tassile
-Koori keha samal hommikul (näiteks leiad meie e-poest mega mõnusalt lõhnava Dushka veniva koorija Melon)
-Samal päeval ära kreemita oma keha
-Väldi alkoholi tarbimist eelneval ja ka samal päeval.  

Dushka veniv koorija Melon, 13,45€

Kuidas inframati tervendavast jõust osa saada? 

Minu eelistatuim variant on tulla salongi koha peale, kuna salongis siis saan rahulikult mõnuleda ja sellele ei järgne tüütut koristamist. Salongi poolt antakse ühekordne pesu ja rätikud üleliigse vee kuivatamiseks.   

Kui aga eelistad seda kodus teha, siis on seda võimalik endale tellida. Kui päriseks matti ei soovi, saab seda ka rentida. Inframati saad kätte kas meie salongist või see tuuakse sulle mugavalt koju. Anname sulle ka põhjaliku juhendi kaasa.


Inframatt koduseks kasutamiseks, 390€

Mis on veel hea, et meie uuel mudelil on nüüd käte jaoks avad, et soovi korral lugeda ajakirja või kasutada telefoni. Minule isiklikult väga meeldib inframatti kasutada, olles väga soojalembeline siis naudin seda soojust väga ja samas ei ole niisama pikutamine, vaid saad ka sellest palju kasu 😉  

 

Olen siin selleks, et tuua sinuni ilumaailma uudiseid, nõuandeid ja suurimaid saladusi 😉 Ilumaailm on pikalt olnud minu kirg ja kui sul tekib mõni küsimus, siis kirjuta mulle julgelt: birgit@rollfit.ee.